POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY

Regulamin IX Powiatowego Konkursu Informatycznego

dla uczniów szkół podstawowych

1. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki.

w szkołach i pomoc w rozwijaniu talentów uczniów najbardziej uzdolnionych.

2. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, ul. A. Ludowej 11, 44-304 Wodzisław Śl.

3. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych zainteresowanych informatyką. Udział w konkursie jest bezpłatny i może w nim wziąć udział każdy zainteresowany uczeń. Organizator nie pokrywa kosztów udziału w konkursie.

4. Zakres wiadomości i umiejętności wymaganych w konkursie znajduje się w załączniku do

regulaminu.

5. Konkurs składa się z dwóch etapów:

• · etapu kwalifikacyjnego
  • · etapu finałowego.

5. Ilość uczniów przystępujących do etapu kwalifikacyjnego nie jest określona.

6. Etap kwalifikacyjny odbywa się w szkole uczestnika i polega na rozwiązaniu testu. Testy zostaną wysłane do szkół przez organizatora konkursu 11 czerwca 2014. W zgłoszeniach do konkursu należy podać adres meilowy, na który będą wysyłane testy oraz liczbę uczestników ( w tym imiona i nazwiska uczniów)

Przeprowadzenie etapu kwalifikacyjnego powierza się nauczycielowi informatyki w szkole uczestnika. Etap kwalifikacyjny należy przeprowadzić w dniu 11 czerwca 2014, pomiędzy 1000 a 1200,  a testy należy odesłać do organizatora na adres icajaz@vp.pl, najpóźniej do godziny 1230 tego samego dnia. Przekroczenie terminu nadesłania wyników eliminuje szkołę z konkursu.

7. Wyniki wraz z listą przyjętych do etapu finałowego będą ogłoszone na stronie

www.zsnr1wodzislaw.szkolnastrona.pl

Jednocześnie zostaną wysłane do szkół imienne zaproszenia dla zakwalifikowanych osób. Maksymalna ilość osób zakwalifikowanych osób do etapu finałowego wynosi 10.

8. Etap finałowy odbędzie się w Zespole Szkół nr 1 w dniu 18czerwca 2014 o godzinie 11:00

9. Etap finałowy jest dwuetapowy. Część pierwsza – teoretyczna – polega na rozwiązaniu testu. Część druga – praktyczna – obejmuje wykonanie przez uczestnika

praktycznych zadań z dziedziny informatyki.

10. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów w etapie finałowym, o kolejności decyduje większa liczba punktów zdobyta podczas etapu praktycznego.

11. Ogłoszenie wyników nastąpi w tym samym dniu. Trzy najlepsze osoby otrzymają tytuł laureata wraz z nagrodami rzeczowymi. Dla pozostałych finalistów przewidziano dyplomy uczestnictwa w finale wraz z drobnymi upominkami.